HISTORIA PRAWIE WSZYSTKIEGO

Neohodnoceno
 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Autor: Elizabeth MacLeod, Frieda Wishinski

Ilustrace: Qin Leng

Nakladatelství: Debit

Počet stran: 120

Vazba: Tvrdá

Rozměr: 210 x 285 mm

Dostupnost Dotisk
289 Kč    
Kód produktu 112
Značka Debit
Kategorie 10-15
 

Co je tím, co určuje, že svět směřuje tímto a ne jiným směrem? Skvělé vynálezy, dobývání, katastrofy, války? A nebo jsou to úžasné objevy, nové směry v umění, zajímavé knihy? Vynález kola nebo plastů? Romeo a Julie, Mona Lisa, Harry Potter? Ukazuje se, že svět by byl bez nich zcela odlišný od toho, který známe. O tom všem se mladý čtenář dozví v této zajímavé knize, která připomíná učebnice dějepisu jenom trochu.

Jsou chvíle, které nejsou nikdy zapomenuty: na začátku 20. století chlapec poprvé vidí automobil jedoucí po ulici, ve 20. letech rodina poprvé kupuje rádio, voják slyší, že skončila 2. světová válka... Tato knížka se snaží ty nejdůležitější události dětem představit způsobem, díky kterému poznají, jak lidé v průběhu dějin měnili svět kolem sebe. Počínaje tím, že se objevili první lidé před šesti miliony let, jak se naučili využívat oheň před 400 000 lety, dozví se, jak se vyvíjela řeč, vznikala první města, jak bylo vynalezeno kolo či pluh, písmo, jak vzniklo starověké Řecko a první olympijské hry, jak se stavěla Velká čínská zeď, přes výrobu papíru a knihtisku až po vynález telegrafu, Darwinovu evoluční  teorii, vynález telefonu, televize, internetu a zemětřesení v Japonsku v roce 2011. To a mnoho dalšího se děti mohou dočíst v této úžasné knížce, která je nabitá informacemi od začátku až do konce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

 
Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.