Klasa I b. Tajemniczy przyjaciel

 
  • 1 z 5
 

Autor: Helena Bross

Ilustrace: Christel Rönns

Překlad: Adriana Gruszczyńska

Nakladatelství: Debit

Počet stran: 64

Vazba: Tvrdá

Rozměr: 150 x 215 mm

ISBN: 978-83-8057-041-2

Série: Klasa 1 b

Dostupnost Momentálně nedostupné
189 Kč    
Kód produktu 378
Značka Debit
Kategorie Knihy v polském jazyce pro mladší školáky
 

Ve třídě 1.B vznikají mezi dětmi různé spory a hádky. Paní učitelka to vyřeší tak, že uspořádá hru "v tajného přítele".  Každý žák si vylosuje spolužáka, pro kterého musí udělat něco hezkého. Ostatní děti se ale nedozví, kdo si koho vylosoval. Mají čas do konce týdne. Podaří se jim splnit tento neobvyklý úkol? Kniha je věnována dětem, které se teprve učí číst - nahlas ve třídě nebo doma.

Na začátku přestávky se děti seřadily, aby odešly na oběd. Jenže Filip začal předbíhat a dohadovat s ostatními. Skončilo to rvačkou s Oskarem, a tak si je paní učitelka zavolala. Ostatní děti odešly na oběd a Filip s Oskarem museli zůstat, aby paní učitelce vše vysvětlili. Sotva pak společně došli do jídelny, paní učitelka uviděla plačící Natalku. Ani k ní se spolužačky nechovaly moc hezky. Když si pak paní učitelka uvědomila, že si zapomněla vzít mléko, Oskar se nabídl, že jí ho přinese. A v tom paní učitelku něco napadlo.

Druhý den si každý měl vylosovat jeden lísteček. Na lístečcích našel každý jméno svého tajného přítele - někoho, na koho by měl být milý, komu by měl pomoct. Tajného proto, že jeho jméno nesměl nikdo prozradit druhým. Ale jak potěšit druhé? Jak jim pomoct?

Milé povídání pro předškoláčky i pro začínající čtenáře, to jsou knihy ze série Uczę się czytać, která vznikla ve Švédsku. Velká písmena a krátké věty pomohou dětem, aby si mohly přečíst svoji první knížečku.

Klasa 1b: Pierwszy dzień w szkole i Tajemniczy przyjaciel - videorecenzja książek


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.