Vážení zákazníci, vzhledem k současnému stavu někteří dodavatelé dočasně ruší činnost, proto některé knihy NEMŮŽEME OBJEDNAT. Pro více informací se na nás neváhejte obrátit. Děkujeme za pochopení. KUPTE DĚTEM KNIHU JAKO DÁREK ZA VYSVĚDČENÍ! Použijte kód CERVEN a ušetříte 14%!

Chvála fantazii!

Přichází kouzelný předvánoční čas, v němž většina českých rodičů děti připravuje na příchod Mikuláše, anděla a čerta a potom Ježíška. V dětech tak probouzíme jejich fantazii, která nyní může pracovat na plné obrátky. Jenže někdy je nám dospělým jejich fantazie na obtíž. To třeba když si vymýšlí. Když večer znovu a znovu přicházejí s tím, že nemůžou spát, protože v jejich pokoji je… (strašidlo, tygr, dinosaurus ap.). Když kreslí zelené sluníčko a my se to před návštěvou snažíme omluvit…

Říkáte si, že tam je třeba tu jejich fantazii trochu “utnout”? K čemu může být fantazie dobrá? Vždyť my jsme ji jako děti také nesměli dávat příliš průchod…

Vězte, že fantazie je pro člověka důležitá. Fantazie znamená kreativitu - a ta je předpokladem pro to, abychom si v životě lépe poradili s problémy a výzvami. Kreativní lidé jsou otevření novým věcem a lépe se přizpůsobují změnám. I když to někdy se svojí kreativitou a fantazií mohou mít těžké. A navíc - lidé kreativní a s fantazií bývají zpravidla šťastnější a veselejší.

Teď si možná říkáte, že to je sice hezké, ale vaše dítě moc fantazie nemá (a vy možná už vůbec žádnou). Dá se fantazie a kreativita podpořit? Určitě ano!

Ideální samozřejmě je, když má dítě vzor ve svém okolí. Rádi zpíváte? Vymýšlíte skvělé příběhy? Nebo kreslíte? Pusťte se do toho se svými dětmi. A pokud máte pocit, že nic z toho vám není blízké, začněte podobné věci zkoušet se svými dětmi. Můžete zkusit cokoliv - od společného malování, přes stavění úžasných věcí z různých stavebnic, společné vaření bez receptu až po vymýšlení společných her “na něco”. Tady je důležité říct jednu věc - často se stává, že rodiče nemají pochopení pro dětské hry a převleky. Jenže i ty patří mezi důležité součásti dětského vývoje. Děti si jednak trénují skutečné role, ale zároveň rozvíjejí právě svoji fantazii. Dopřejme jim tedy jejich zábavné hry! A nezapomeňte dětem číst. Protože každá kniha nabízí jiné dobrodružství a prožitky.

A ještě jedna věc - pokud to jde, nechte dětem volnou ruku. A časem budete překvapení, co díky svojí fantazii dokážou!

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.