Vážení zákazníci, v poslední době evidujeme problémy s doručováním zásilek z Británie, nemůžeme tedy zaručit odeslání do dvou týdnů. Problém se snažíme řešit. Děkujeme za pochopení.

Jak podpořit mozek, aby líp pracoval?

Pro učení (nejen) cizího jazyka je dobré znát pár principů, které vám pomohou nejen se nové věci naučit, ale také je v paměti uchovat.

1. VÍCE INFORMACÍ = SNADNĚJŠÍ VYBAVENÍ - jde o to, že čím víc informací do mozku vložíme, tím více asociací se může vytvořit a je tak mnohem jednodušší si zapamatované vybavit. Proto je užitečné se zajímat o svět kolem sebe a získávat nové informace, které nám "rozšíří obzory".

2. OPAKOVÁNÍ JE MATKA MOUDROSTI - zkrátka a jednoduše - abyste si mohli informace zapamatovat dlouhodobě, je nutné je průběžně opakovat. Stačí si informace každý den přečíst nebo si o nich povídat.

3. CHYBY JSOU DOBŘE - pamatujte, že chyby představují cestu k úspěchu - není na nich tedy nic špatného! Je ale důležité se z chyb poučit.

4. VYTRVALOST = ZÁKLAD ÚSPĚCHU - vytrvalost je důležitá součást učení. Veďte děti k tomu, že stojí za to se snažit stále znovu. Důležitá je však zpětná vazba a podporování toho, aby se dítě chyb nezaleklo, ale poučilo se z nich (viz předchozí bod).

5. TVOŘIVOST A PRUŽNÉ MYŠLENÍ - důležitá je představivost - ta totiž učení významně usnadňuje. Díky ní totiž děti budou schopny vytvářet asociace a nové myšlenkové vzorce. Na rozvoj představivosti je výborné čtení knih a vymýšlení vlastních příběhů - to se dá trénovat už odmalička!

6. MYŠLENKOVÉ MAPY - když na papír napíšete např. slovo zvíře a potom se snažíte vymyslet cokoliv, co vás pod tím pojmem napadne, vytváříte tak myšlenkové mapy. S dětmi je můžete pojmout jako hru - vymýšlejte a povídeje si o tom, na co jste přišli!

Už víte, jak na to? Tak držíme palce...

 

 

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.