Vážení zákazníci, vzhledem k současnému stavu někteří dodavatelé dočasně ruší činnost, proto některé knihy NEMŮŽEME OBJEDNAT. Pro více informací se na nás neváhejte obrátit. Děkujeme za pochopení.

Proč dětem kupovat knížky ze série DK Reader?

Pokud se zajímáte o dětské knížky v angličtině, jistě jste zaregistrovali některé ze série DK Reader (nakladatelství Dorling Kindersley). A možná se ptáte, proč vlastně dětem takové knížky kupovat? Třeba pochybujete o tom, že knížky v angličtině má smysl menším dětem pořizovat - vždyť umí sotva pár slovíček.

Svým způsobem chápu vaše váhání - přece nebudete utrácet peníze za něco, co nepřinese žádný užitek. Ale ručím vám za to, že opak je pravdou. Osobně jsem totiž prošla a pročetla několik knížek z této série.

Že nevíte, co to DK Reader je? Pojďme si jej tedy nejdřív představit.

DK Reader je série knížek, které jsou určeny dětem a rozděleny do čtyř úrovní podle náročnosti - a to od dětí, které anglicky teprve začínají číst, až po ty, co už čtou naprosto samostatně. Knihy jsou vytvořeny ve spolupráci s pedagogy a dalšími odborníky, takže jsou naprosto přizpůsobeny tomu, co dítě na dané úrovni zvládne.

První stupeň DK Reader je určený pro děti, které se teprve učí číst. Obsahuje krátké jednoduché věty a velká písmena, málo textu a velké obrázky.

Druhý stupeň a třetí stupeň obsahují delší věty, rozšiřující se slovní zásobu, více textu.

Čtvrtý stupeň je určen pokročilým čtenářům, kteří již zvládnou souvislý text - knihy obsahují více textu, souvětí a menší obrázky.

Na konci děti najdou kvíz a slovníček pojmů; rodiče pak návod, jak s knihou pracovat.

Co se témat týče, rozpětí je široké a troufám si říct, že si vybere každý - od zvířat v džungli, netopýrů, fotbalistů či rytířů až po oblíbené LEGO hrdiny (LEGO Friends, LEGO City, Nexo Knights a další) a hrdiny z filmů Star Wars.

Jak už jsem psala - některé knížky jsem pročetla osobně a moc mě bavily - a musím říct, že i knížka o netopýrech překvapila a byla super (říkala jsem si, jak můžou začátečníci číst o netopýrech - a světe div se, autor opravdu zvládl knížku připravit srozumitelně a poutavě). Líbí se mi obzvlášť ty z první úrovně, protože jsou opravdu jednoduše udělané - ale i přesto budou děti motivovat si tu a tam něco najít ve slovníku. Za mě jsou tyto knížky ideální - ať už pro první pokusy o čtení doma, tak i pro zpestření výuky angličtiny ve škole.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.